fbpx

Medycyna pracy

dr Kalinowski Dariusz

Medycyna pracy

Centrum Medyczne Royalmed świadczy usługi z zakresu Medycyny Pracy w pełnym zakresie.

Przedsiębiorcom z Łomianek i okolic proponujemy atrakcyjne warunki umów współpracy na badania wstępne i okresowe dla pracowników.

Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2015 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie obowiązuje nowy wzór skierowania na badania lekarskie oraz nowe wzory orzeczeń lekarskich wydawanych na podstawie art. 229 Kodeksu Pracy.

Medycyna pracy | Poznaj naszą szeroką ofertę i umów wizytę już dziś. Telefon: +48 533 702 703, e-mail: recepcja@royalmedonline.com

W oparciu o to rozporządzenie, pracodawca zobowiązany jest do precyzyjnego określenia obowiązków, które pracownik ma wykonywać na stanowisku pracy. Pracodawca kierując pracownika na badania, przekazuje mu dwa egzemplarze skierowania – jeden dla placówki medycznej, w której wykonuje badania medycyny pracy, a drugi – dla pracownika.

Pracownik będzie mógł wykorzystywać orzeczenie z badań medycyny pracy u kolejnych pracodawców lub na kolejnych stanowiskach pracy, jeżeli warunki pracy będą takie same, pod warunkiem okazania dwu dokumentów – skierowania na badania lekarskie oraz orzeczenia wydanego na podstawie tego skierowania.

Możliwość wykorzystania ważnego orzeczenia na nowym stanowisku lub u nowego pracodawcy dotyczy tylko orzeczeń wydanych po 1 kwietnia 2015 r. Zaświadczeń z badań medycyny pracy wydanych przed tą datą nie można wykorzystać w nowy sposób. Ułatwienia te nie będą miały również zastosowania w przypadku zatrudnienia pracownika do wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 26.06.1974r. – Kodeks pracy (Dz.U. 1974 nr 24 poz.141)

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. 2015 nr 0 poz. 457)

Umów się na wizytę!