fbpx

Radiolog

dr Adam Głuszak
dr Tomasz Owczarczak
dr Jakub Samkowski

Radiolog

Radiologia jest działem medycyny zajmującym się wykonywaniem badań, których celem jest zobrazowanie ciała człowieka. Lekarz radiolog podczas swoich badań posługuje się promieniami rentgenowskimi, polem magnetycznym oraz ultradźwiękami. Zadaniem radiologa jest także sporządzenie opisu wykonanych badań i na ich podstawie postawienie diagnozy.

Badanie ultrasonograficzne(USG) – Radiologia umożliwia także szczegółowe i obrazowe pokazanie wielkości oraz kształtu poszczególnych narządów, to właśnie dzięki badaniu USG możemy ocenić stan narządów wykryć zmiany w naszym organizmie, wykryć nowotwór. USG umożliwia także określenie, czy płód w brzuchu matki rozwija się prawidłowo.

Przeciwwskazania do wykonania USG to uszkodzenia kości, otwarte rany części miękkich, oparzenia w polu widzenia, otwarte infekcje i świeżo zamknięte złamania. Te ostatnie mogą narazić pacjenta na ból.

USG 2D/4D | Poznaj naszą szeroką ofertę i umów wizytę już dziś. Telefon: +48 533 702 703, e-mail: recepcja@royalmedonline.com

Umów się na wizytę!