fbpx

USG Doppler

Jesteśmy dla Twojego zdrowia!

USG Doppler

USG Doppler to badanie przeprowadzane przy pomocy aparatu ultrasonograficznego przy wykorzystaniu tzw. efektu Dopplera. Badanie to pozwala dokładnie ocenić stan naczyń krwionośnych, przede wszystkim tętnic i żył. USG Doppler wykonuje się głównie u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi i chorobami zakrzepowo- zatorowymi oraz przy podejrzeniu tętniaków. Można w ten sposób zapobiec groźnym powikłaniom takim jak udar mózgu, zatorowość płucna czy zawał serca.

W jakich przypadkach wykonuje się USG Doppler?

Wskazania do przeprowadzenia USG Doppler to przede wszystkim miażdżyca i choroba zakrzepowa żył. Badanie to pozwala w porę wykryć zmiany chorobowe w naczyniach krwionośnych, takie jak zwężenia tętnic, zakrzepy żylne i oraz tętniaki i malformacje naczyniowe. USG Doppler przeprowadza się również w podejrzeniu wszelkich innych patologicznych zmian skutkujących nieprawidłowym przepływem krwi w żyłach i tętnicach.

Badanie USG Doppler pozwala również zbadać przepływ krwi i ewentualne zmiany w tętnicach szyjnych, kręgowych, tętnicach podobojczykowych, tętnicach trzewnych  w jamie brzusznej i tętnicach nerkowych. Metoda dopplerowska ma duże znaczenia w diagnostyce nieprawidłowości krążeniowych żył i tętnic kończyn dolnych i górnych.

USG Doppler ​| Poznaj naszą szeroką ofertę i umów wizytę już dziś. Telefon: +48 533 702 703, e-mail: recepcja@royalmedonline.com

Umów się na badanie!